EPL: Kagu-Eesti prügi võib jõuda Jõelähtmele

24. märts 2004, 07:51

Nõo vallavolikogu otsus Kagu-Eesti regionaalprügila ehitamisest loobuda võib tekitada olukorra, kus prügi tuleb vedada näiteks Harjumaale Jõelähtme prügilasse.

Hiljemalt 2009. aastaks peavad kõik praegused prügilad vastama euronormidele.

?Kui nüüd tõesti prügilat Tuulemäele ei tule, siis on olukord kahetsusväärne ja uut poleks võimalik mujale ehitades 2009. aastaks valmis saada,? nentis Kagu-Eesti prügila nõukogu esimees Aksel Kivi Eesti Päevalehele.

Kui viie aasta jooksul ei suudeta Kagu-Eesti prügilat valmis ehitada, siis tuleb prügi vedada mujale. Lähimad keskkonnanõuetele vastavad europrügilad, kuhu Kagu-Eestis tekitatud jäätmeid vedada saaks, asuvad Jõgevamaal Tormas, Järvamaal Väätsas, Ida-Virumaal Uikalas ning Harjumaal Jõelähtmel.

Kuna ainult Jõelähtme prügila käitlusmahud suudaksid vastu võtta ka Kagu-Eestist pärit prügi, on võimalik, et tulevikus hakataksegi kagueestlaste jäätmeid vedama sadade kilomeetrite kaugusele. Jõelähtmele vedamise korral tõuseks prügiveohind kahekordseks.

Kuna Kagu-Eesti regionaalprügila ehitamiseks mõeldud raha soovitakse saada Euroopa Liidu ISPA programmist, siis surub Kivi sõnul ka aeg peale. ?Teeksime vea, kui me jätaksime prügila ehitamise sinnapaika,? nentis Nõo vallavanem Rain Sangernebo.

Tõenäoliselt koguneb veel sel neljapäeval Nõo vallavolikogu, et arutada Kagu-Eesti regionaalprügila rajamise probleeme. Kuigi möödunud nädalal otsustas volikogu prügilaplaneerimise peatada, loodetakse nüüd kannapööret.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing