EPL: Kriisikomisjon nimetas juba jaanuaris julgeolekuvarude seisu mädaks

26. märts 2004, 08:01

Suurvargus gaasimaskide laost on teine kinnitus valitsuse kriisikomisjoni tehtud järeldusele, et riigireservide olukord on väga halb.

Eesti Päevalehe käsutuses on siseministeeriumi kantsleri Märt Krafti märgukiri märtsi algusest, milles ta teatab: ?...riigireservi puuduliku finantseerimise tõttu on riigireservi olukord kriitiliselt halb.?

Sellisele järeldusele jõudis valitsuse kriisikomisjon 14. jaanuaril toimunud istungil, mille üheks päevakorrapunktiks oli ?Julgeolekuvarud ? kus ja millisel kujul on täna varud komplekteeritud, kuidas nende täiendamisega ja hoidmisega tegeletakse?.

Valitsus on kokku leppinud, et hakkab 1. aprilli kabinetiistungil arutama riigi julgeolekuvarude olukorda.

Eile viitas mitu riigiametnikku, et on üsna tähenduslik, et vahetult enne valitsuse suurt arutelu on hakanud eri ministeeriumide haldusalast välja tulema suuri riigireservivargusi. ?Ministeeriumid on hakanud tegema inventuuri, mida pole aastaid korralikult tehtud,? ütles üks teemaga kursis olev ametnik, kes ametikoha tõttu palus anonüümsust.

Siseminister Margus Leivo kinnitas eile, et ta ei astu tagasi aastaid tagasi toimunud gaasimaskide filtrite riisumine pärast.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing