Pooled Suurbritannia energeetikaturu kunded on vahetanud teenusepakkujat

05. aprill 2004, 15:32

Pooled Suurbritannia energeetikaturu kunded on pärast turu avamist konkurentsile vahetanud teenusepakkujat.

Pooled elektri- ja gaasitarbijad on vahetanud viie aasta jooksul pärast turu täieliku avamist teenusepakkujat kirjutas Bloomberg viidates energeetikaregulaatorile.

Electricite de France, Centrica, RWE ja E.ON on näinud kundede tulekut ja minekut ajal, mil reaalhinnad on langenud viie aastaga kolmandiku võrra, teatas Office of Gas and Electricity.

Suurbritannia suurim varustaja, Britich Gas brändi omanik Centrica?le kuulub rivaali Electricite de France andmetel 63 protsenti riigi gaasiturust ja 23 protsenti elektriturust. Prantsuse kommunaalmajanduse firma kontrollib 15 protsenti riigi elektriturust ja viis protsenti gaasiturust.

?Kunded saavad jätkuvalt häid pakkumisi tänu konkurentsile energeetikas ja vahetavad teenusepakkujaid olenemata nende sissetulekutest või sotsiaalsest taustast,? ütles Ofgemi turgude tegevdirektor Steve Smith.

Ofgemi andmetel saavad kunded, kes veel pole varustajat vahetanud, säästa umbes 75 naela (ligi 1800 krooni). Eelmisel kvartalil vahetas Suurbritannias iga nädal ligi 150 000 klienti teenusepakkujat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing