Linn ootab originaalsete teetõkestite ideid

06. aprill 2004, 14:17

Tallinn kutsub rahvast üles pakkuma välja teistest linnadest eristuvate teetõkestite ideekavandeid.

'Olemasolevate tõkestite väljavahetamise teema tõusis päevakorda juba eelmisel kevadel,' ütles kommunaalameti heakorraosakonna juhataja Tõnu Tuppits.
'Võiksime võtta eeskuju meie lähinaabritest Helsingist ja Stockholmist, aga ka Tartust, kes on suutnud tänavate tõkestamise probleemi omapäraselt ja elegantselt lahendada,' ütles Tuppits.

Linnadisainer Aavo Ermeli sõnul on Tartu linn oma erikujuliste tõkestitega Tallinnale heaks eeskujuks. 'Ka Stockholmi lõvikujulised teetõkestid on sümpaatsed,' lisas Ermel. 'Tallinnas on vajadus pilkupüüdvate tõkestite järele olemas juba ammu.'

'Omanäoliste, Tallinnat teistest linnadest selgelt eristavate betoonist valatud teetõkestite ideekavandeid võivad pakkuda kõik linnakodanikud, mitte üksnes kunstnikud-skulptorid-disainerid,' ütles Ermel. 'Tänapäevane betoonivalu ja pinnatöötlus võimaldab saavutada ülimalt esteetilise, linnapilti skulpturaalselt kaunistava tulemuse.'

Tõkestite paigutamisel peaks olema võimalik koguste ja kooslustega mängida. Lisaks liiklusepiiraja funktsioonile võiksid nad olla linna ilmestavad disainielemendid, mille peal oleks võimalik istuda ja jalgu puhata.
Parima pakutud ideekavandi järgi on plaanis Tallinna linnapilti ilmestada juba tänavu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing