Vallaste: Riigikohus ei ole otsustanud, et ABTG käibemaksu kinnipidamine oli õiguspärane

08. aprill 2004, 14:27

Maksukonsultant Vello Vallaste kinnitusel on maksuameti teade, nagu oleks Riigikohus ABTG käibemaksu kinnipidamist õigustanud, vale.

'Pealkiri 'Riigikohus: maksuameti otsus ABTG käibemaksu kinni pidada oli õiguspärane' on eksitav. Samuti on eksitav uudise sisu,' Kinnitas Vallaste.

Vallaste:
'Riigikohus ei ole asunud seisukohale, et maksuameti otsus ABTG käibemaksu kinni pidada oli õiguspärane. Vastupidi - nii 5.5.2003 kui ka 9.4.2003 leidis Riigikohus, et maksuhaldur peatas enammakstud käibemaksu tagastmise õigusevastaselt. Rohkem otsuseid Riigikohus selles asjas teinud ei ole.

See, et peatamise vaidlustamise teine ring ei jõudnud Riigikohtu lahendini, näitab üksnes kassatsioonkaebusele menetlusloa andmisest keeldunud Riigikohtu loakogu asjatundlikkust. Pärast ABTG kassatsioonkaebuse esitamist Riigikohtule tegi maksuhaldur peatamisotsuseid asendavad maksuotsused, mistõttu muutus vaidlus peatamisotsuste üle mõttetuks. Seega tavapärane trikk - vaidlustatud otsuste muutmine enne kohtuistungit ja kõik algab uuesti.

ABTG ongi maksuotsused vaidlustanud, halduskohus on esialgse õiguskaitse korras keelanud maksuameti jõuvõtted maksuotsuste täitmiseks ja määranud kohtuistungi ajaks septembrikuu (sel aastal).'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing