Tööandjate keskliit: välismaalaste seaduse muutmine kasulik kõigile

Inno Tähismaa 12. aprill 2004, 14:25

Eesti Tööandjate Keskliit on seisukohal, et välismaalaste seaduses tehtavad muudatused toovad kasu kõigile

Muudatuste kohaselt saavad kolmandatest riikidest pärit oskustöölised lühiajaliselt Eestis töötada, paraneb Eesti ettevõtete konkurentsivõime ning luuakse lisatöökohti ka kohalikele töölistele, teatas tööandjate keskliidu esindaja.

Tööandjad värbavad kvalifitseeritud tööjõudu välisriikidest eelkõige selliste tellimuste täitmiseks, mille jaoks Eestis kohe vastavate oskuste ja kogemustega inimesi võtta ei ole. Paljudel tegevusaladel on rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks kvalifitseeritud tööjõud määrava tähtsusega.

Välismaalaste seaduse muudatus võimaldab tulevikus kergemini tuua Eestisse uusi teadmisi ja kogemusi, mis lõppkokkuvõttes harib ja muudab konkurentsivõimelisemaks ka meie tööjõudu. Ametiühingud ei peaks konkurentsi kartma, kuna välistööjõudu kaasatakse üksnes lühiajalise töö tegemiseks ametikohtadele, milliste täitmiseks Eestis tööjõud puudub.

Välismaalaste seaduse muudatuse kohaselt võib oskustööline ilma töö- ja elamisloata töötada kuni 6 kuud tingimusel, et see on registreeritud Kodakondus- ja Migratsiooniametis. Välismaalaste seaduse muutmise tingis tööandjate vastavasisuline pöördumine siseministri poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing