EPL: Ukrainast keevitajate toomine tekitab protesti

14. aprill 2004, 09:03

Opositsioon koos ametiühingutega protesteerib kava vastu kergendada Ukraina ja Vene laevaehitajate, keevitajate ja isoleerijate ajutist Eesti tööturule toomist.

Range välismaalaste seaduse raames kehtestab Riigikogu lihtsustatud korra välisriikidest pärit oskustööliste kuni kuuekuuliseks Eestis töötamiseks, kui selleks on ?riiklik huvi?. Töö- ja elamisloata võõrtööliste importimist saab taotleda mõni valitsuse liige, kuid lõppotsus jääb siseministri teha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseminister Margus Leivo on tunnistanud, et töökäsi on vaja laeva- ja sadamaehitusse ning Narvas energiaploki töödele.

Sotsiaaldemokraat Kadi Pärnitsa väitel tahab valitsus säilitada Eestis odavat tööjõudu. ?Kõige kesksem küsimus on, et võtame oma inimestelt töö eest ära,? märkis ta. ?Tööandja võib keevitajale pakkuda 4000 krooni palka ja ta ei leia endale siit keevitajaid. 4000 krooni eest leiab ta neid Ukrainast küll.?

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) hinnangul kahjustab valitsus riigi huve ja olukorda tööjõuturul. ?Eesti suudab rahvusvahelises konkurentsis olla edukas üksnes tingimusel, et riik ja tööandjad investeerivad kvalifitseeritud töötajate ettevalmistusse,? märkis EAKL-i esimees Harri Taliga.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing