Kasepää vald loodab jäätmejaamast kasu

14. aprill 2004, 13:23

1300 elanikuga Kasepää vald, mis 'toodab' aastas umbes 70 tonni prügi, rajas kulude ja töövaeva kokkuhoiuks euroraha toel oma jäätmejaama.

Peipsi ääres asuva Kasepää vallavanem Jüri Vooder rääkis, et kunagi pandi suurematesse asulatesse suured ühiskonteinerid, kuid õige pea sai selgeks, et need ennast ei õigusta ja lõpuks peab vald ikkagi oma kulu ja kirjadega metsaaluseid koristama. Rootsi kogemust eeskujuks võttes taotles vald Euroopa Liidult raha ja rajas selle abil jäätmejaama. Jaama saab viia olmejäätmeid ja mõningaid ohtlikke jäätmeid, tingimus on, et jäätmed oleksid eelnevalt sorteeritud. Kõik jaamaga seonduvad kulud kannab vallavalitsus. Vooder lubab, et vastuvõetavate jäätmete sortiment lähiajal laieneb.

Jaam avati alles selle aasta alguses ja tulemustest on veel vara rääkida, aga jäätmeid tuuakse päris palju ja loodetavasti hakkab asi ennast varsti ka ära tasuma. Kasvõi selle poolest, et loodus saab puhtamaks, iseloomustas Jüri Vooder praegust seisu. 'Paraku on aga problemaatiliseks osutunud koostöö jäätmekäitlusfirmadega, kes ei sõlmi meiega jäätmeveo lepinguid, nõudes, et me enne konteinerid rendiks või ostaks.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing