Finantsinspektsioon kehtestas juhendi rahvusvahelistele raamatupidamisstandarditele üleminekuks

22. aprill 2004, 12:06

Finantsinspektsioon kehtestas soovitusliku juhendi emitentidele üleminekuks rahvusvaheliste raamatupidamise standarditele.

Juhendiga soovitakse tagada Eesti reguleeritud väärtpaberiturule kauplemiseks võetud aktsiate ja muude väärtpaberite emitentide raamatupidamise aruande arvestuspõhimõtete ning informatsiooni esitlusviisi sujuv üleminek Eesti hea raamatupidamistava rakendamiselt kohustuslikule rahvusvaheliste raamatupidamise standardite (IAS/IFRS) rakendamisele alates 1. jaanuarist 2005.

Juhend on mõeldud emitentidele, kes ei ole varem rahvusvahelisi raamatupidamise standardeid rakendanud või on rakendanud neid sama-aegselt Eesti raamatupidamisarvestuse põhimõtetega. Finantsinspektsiooni soovituslik juhend jõustub alates 1. maist 2004.

Finantsinspektsiooni soovituslik juhend on Eesti emitentidele abivahendiks üleminekul rahvusvaheliste raamatupidamisstandardite rakendamisele. Tulenevalt Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu määrusest nr 1606/2002 on kõik emitendid kohustatud alates 1. jaanuarist 2005 kasutama rahvusvahelisi raamatupidamisstandardeid konsolideeritud aastaaruande koostamisel.

Juhendi töötasid välja Finantsinspektsiooni turujärelevalve osakonna juhataja Kristjan-Erik Suurväli ja analüütik Katrin Sumberg. Kõikidel finantsjärelevalve subjektidel oli eelnevalt võimalus juhendi projekti kommenteerida ja esitada oma ettepanekud.

Finantsinspektsioon annab soovituslikke juhendeid välja Finantsinspektsiooni seaduse alusel eesmärgiga selgitada finantssektori tegevust reguleerivaid õigusakte ning suunata finantsjärelvalve subjekte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing