Põhjarannik: Narva kardab terrorismi linna läbival raudteel

28. aprill 2004, 08:09

Narva linnavolikogu lükkas edasi Eesti Raudtee detailplaneeringu arutelu, tuues põhjuseks Põhja-Korea rongikatastroofi ja kasvava terrorismiohu.

Narva otsustas saata Eesti Raudtee juhtkonnale kirja ettepanekuga mõelda elumajade lähedalt läbi mineva raudtee täiendavatele ohutusmeetmetele, kirjutab Põhjarannik.

«Me arutasime seda väga valusat küsimust kaua ja jõudsime järeldusele, et raudtee on siiski linnale ohtlik koht,» selgitas Narva linnamajandusega tegelev aselinnapea Vladimir Kalat?ov. «Just selle küsimuse arutelu ajal juhtus Koreas tragöödia ning see oli viimane piisk karikasse.»

«Praegu koostame Eesti Raudtee juhtkonnale kirja, milles palume läbi mõelda ja pakkuda Narvale täiendavaid ohutusmeetmeid,» lisas Kalat?ov.

Ta lisas, et kuna Eesti astus NATOsse ja riigil on Iraagis sõdurid, pole välistatud, et Narvas võivad aset leida Eesti vastu suunatud terroriaktid ning linnas asuv raudtee, mida mööda pidevalt kütuserongid sõidavad, on selleks väga sobiv objekt.

Eesti Raudtee tegevdirektori kohusetäitja Riivo Sinijärv ütles Põhjarannikule Narva võimude argumente kommenteerides, et Eesti Raudtee ei saa hinnata üldiseid julgeolekuriske ega tegelda terrorismivastase võitlusega, sest see ülesanne kuulub teiste ametiasutuste pädevusse.

«Küll aga on Eesti Raudteel kohustus garanteerida veoste ja keskkonna ohutus ja turvalisus ning seda ülesannet täidame maksimaalsete võimaluste piires kogu Eestis, Narva ei ole kindlasti erandiks,» sõnas Sinijärv.

Eesti Raudtee tegevdirektori kohusetäitja sõnul võib aga detailplaneeringu venimisel tekkida riske seoses infrastruktuuriga. «Peakõriku remont on detailplaneeringu venimise tõttu lükkunud edasi juba kolm aastat ning peakõrik vajab kiiremas korras suuremat remonti, mida on võimalik teostada vaid ühel ajal jaamateede pikendamisega,» tõdes ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing