USA aktsiaturgudel laialdane müügilaine

29. aprill 2004, 09:54

USA aktsiaturgudel toimus eile laialdane müügilaine, sest sündmused Iraagis ja intresside tõusuperspektiiv varjutasid ettevõtete häid majandustulemusi.

Suurima hoobi sai peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeks <GR#US.^IXIC>, mis kukkus 2,12 protsenti 1989,54 punktini. ?Kasumid on head, fundamentaalnäitajad on head, kuid geopoliitiline olukord on halb ja intressimäärade perspektiiv on halb,? kommenteeris olukorda aktsiaturgudel majanduslehele Pittsburghis asuva investeerimisfondide grupi Federated Investors aktsiakauplemise juht David Briggs. ?Nüüd räägivad turuosalised seda, et intressitõus on lähemal kui me seni arvasime,? lisas ta. USA Föderaalreservi baasintress, mis on praegu 46 aasta madalaimal tasemel, on ajalehe sõnul paljude analüütikute arvates aasta lõpul juba 1,75 protsenti.

Dow Jonesi tööstuskeskmine <GR#US.^DJI> langes 1,29 protsendi võrra 10342,60 punktini.

Usaldus tehnoloogisektori vastu sai lisahoobi Põhja-Ameerika suurima telekommunikatsiooniseadmete tootjalt Nortel Network Corpilt, kes vallandas raamatupidamisprobleemide pärast kolm tippjuhti, kelle hulka kuulus ka tegevjuht 28 protsendi võrra 4,05 dollarini. Konkurent Lucent Technologies aktsia hind langes 4,4 protsenti 3,45 dollarini.

Täna avaldatakse USA esimese kvartali majanduskasvu esialgne hinnanganalüütikud ootavad maailma suurimalt majanduselt 5protsendilist majanduskasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing