Vene valitsus astub tagasi

06. mai 2004, 15:52

Venemaa valitsus astub vastavalt konstitutsioonile homme tagasi seoses president Vladimir Putini piduliku ametisseastumisega.

Valitsuse pressiteates öeldakse, et kohe pärast presidendi inauguratsiooni kirjutab peaminister Mihhail Fradkov alla valitsuse tagasiastumiskorraldusele.

Ministrite kabineti pressiteenistusest keelduti kommenteerimast võimalusi muudatustest valitsuses. 'Me mäletame presidendi sõnu, et praegune valitsuse tagasiastumine on formaalsus, kuid sellele vaatamata mõistame, et viimane sõna jääb presidendi öelda', märgiti pressiteenistusest.

Venemaa uusimas ajaloos (alates 15.juunist 1990, kui valitsuse etteotsa asus Ivan Silajev) on see kaheksas valitsuse tagasiastumine. Kolm korda on see toimunud seoses uue presidendi ametissenimetamisega, 5 korda presidendi ukaasiga: 1998 märtsis astus tagasi Viktor T?ernomõrdini, sama aasta augustis Sergei Kirijenko, 1999 mais ja augustis vastavalt Jevgeni Primakovi ja Sergei Stepa?ini ning 2004.aasta veebruaris Mihhail Kasjanovi juhitud valitsus.

<#Strana.ru=http://www.rambler.ru/db/news/msg.html?mid=4569333 s=15>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing