EPL: Vägijookide keelajate hoog rauges

04. juuni 2004, 07:58

Riigikogu hääletas eile alkoholiseaduse eelnõust välja reklaamipiirangud ja müügikeelu päevad ja lükkas alkoholipoliitika karmistamise arutelu edasi sügisesse.

Mitmetunnise emotsionaalse debati järel jäi eelnõusse ainsa arvestatava keeluna sisse säte, mis ei luba kauplustel müüa alkohoolseid jooke õhtul kella 23st hommikul kella 8ni. Eelnõu katkestamist ja ?äärmuslike? ning ?grotesksete? sätete tagasilükkamist toetasid Reformierakonna, Keskerakonna, Rahvaliidu ja SDE poliitikud, kes osutasid ka sellele, et olemasolevad käsud ja karistused ei toimi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Väga heade ja vajalike punktide külge on poogitud piisavalt palju vindi ülekeeramist. Justkui ei tahetaks, et neid häid punkte kunagi vastu võetakse, et neid saaks üha uuesti valimiste eel tarvitada,? arvustas sõltumatu saadik Sven Mikser.

Eelnõu algatajana võttiski keskerakondlane Evelyn Sepp ?raske südamega? aja maha. Põhjuseks oli plaan teha esimest korda alaealisele alkoholi müünud müüjast kriminaalkurjategija ja panna ta kuni üheks aastaks vangi. Keskfraktsiooni esimehe Vilja Savisaare väitel näitasid politseiametiga peetud konsultatsioonid, et sellist sätet on võimatu täita. Vastav karistusseaduse parandus lendas eelnõust välja häältega 34:15.

Õiguskomisjon pooldab komisjoni esimehe Märt Raski sõnul asja kriminaliseerimist korduva müügi korral. Kõige karmimaid piiranguid toetas hääletusel vaid osa Res Publica saadikuid, kellest mõned loobusid lõpuks nupule vajutamisest, nähes ettevõtmise tulutust.

Eelnõu kaitsnud Nelli Kalikova märkis, et ta on sunnitud kurbusega vaatama, ?kui palju advokaate on viinal ja kui vähe kaitsjaid on meie lastel?. Ta nimetas küünilisuse tipuks ?suurepärase teksti ja suurepärase näitlejaga? Saaremaa viina reklaami Marko Matverega, mida näidatakse alaealistele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing