Eesti Õdede Liit ühines streigipaktiga

07. juuni 2004, 15:23

Eesti Õdede Liit ühines täna ametühingute streigipaktiga, võimaldades streikidesse kaasata üle 20 tunde töötaja eluliselt olulistes valdkondades.

Ühinenud ametühingud peavad streigipakti ülivõimsaks relvaks, avaldades samas lootust, et seda ei kasutata, teatas pakti eestvedaja Transpordi Ametiühing.

Õiguslik kliima on töötajate jaoks praegu kiiresti halvenemas, ning ametiühinguil tuleb kardetavasti rakendada jõudu kahjulike protsesside peatamiseks, seisab pressiteates. Lisaks töötajate õigusi kärpivale töölepinguseaduse eelnõule ärritavad ametiühinguid veel tööandjate soov streigiõiguse piiramiseks, väärtööjõu kasutamise hõlbustamine ning riigilõivude süsteemi muutmine tööasjade käsitlemisel kohtus.

Eesti Õdede Liidu president Ester Pruuden põhjendas liitumist: ?Kui tahame, et Eesti õed välismaale ei koliks, peame saavutama märgatava palgatõusu siin, Eestis.?

Tervishoiutöötajate üle-eestilised palgaläbirääkimised jooksid ummikusse maikuus ning poolte vahendamisega tegeleb riiklik lepitaja.

Enne Eesti Õdede Liitu on streigipaktiga ühinenud Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing, Eesti Raudteelaste Ametiühing, Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ning Narva Energia Ametiühing.

Eesti Õdede Liit on oma 3800 liikmega Eesti suurim tervishoiuala ametiühing. Liidul on osakonnad igas Eesti maakonnas ning streigifond ametiühinguliste aktsioonide rahastamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing