EPL: Enn Pant süüdistab Tallinna Sadamat petmises

11. juuni 2004, 07:34

Tallink Grupi juhtkonnale kuuluv AS Infortar süüdistab Tallinna Sadamat, et see ei tunnistanud Merivälja residentsi enampakkumisel nende kõrgeimat pakkumist.

Tallinki Grupi juht Enn Pant lubab õigluse jalule seadmiseks pöörduda kõrgete riigiinstantside poole, kirjutas Eesti Päevaleht.

ASi Tallinna Sadam turundusdirektor Erik Sakkov ütles, et kuna kahe esimese pakkumise vahe oli kõigest 25 000 krooni ehk alla ühe protsendi, käsitles ettevõte pakkumisi võrdsetena ning otsustas välja kuulutada uue pakkumise.

?Teatasime mõlemale poolele asjade seisu ning palusime uued pakkumised esitada,? selgitas Sakkov.

Teisele ringile laekus vaid üks pakkumine ning selle esitas advokaadibüroo Lepik Luhaäär, kes esindas oma klienti. Advokaadibüroo esindaja ei olnud nõus oma kliendi nime avalikustama, lisades vaid, et tegu on Eestist pärit osaühinguga. Ka ei osatud advokaadibüroost kommenteerida, mis on pakkumise võitjal kavas soetatava kinnisvaraga peale hakata. Müügis olnud residentsi hinnaks pakuti teisel ringil 3 250 000 krooni.

Eve Pandi sõnul otsustas Infortar teisel ringil enam mitte kaasa lüüa, kuna Tallinna Sadama käitumine jäi arusaamatuks.

?Meie eesmärk oli teenida selle objekti eest võimalikult kõrget hinda,? põhjendas Erik Sakkov.

Tallink Grupi juhatuse esimees ja ASi Infortar üks omanikke Enn Pant ütles, et sellisel kujul on teise pakkumise korraldamine absurdne. ?Oli vaid üks pakkumine ja meie võitsime selle,? ütles ta. ?See kahtlus on üpris suur,? kommenteeris Pant võimalust, et Tallinna Sadam mängis kõnealuse hoone ?omade? kätte. Pandi sõnul kavatseb Infortar õigluse jalule seadmiseks pöörduda nii Tallinna Sadama omaniku riigi, ehk majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning riigikontrolli poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing