EPL: Üüri piirmäärad kadumas

15. juuni 2004, 07:48

Res Publica, Reformierakonna ja Isamaaliidu saadikute häältega peaks Riigikogu täna tühistama üüri piirmäärad.

Kuna majanduskomisjoni ettepanekul tuleb üüre vabaks laskev eelnõu esimesena Riigikogu istungi päevakorda, on ammendunud ka kõik võimalused venitamiseks. Tulemas pole ka kõnede maratoni, sest kolmandal lugemisel, enne lõpphääletust saab iga fraktsiooni nimel rääkida vaid üks poliitik. Keskerakondlased on ilmselt lüüasaamisega leppinud, sest eilne päevakorra kinnitamine möödus protestideta, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kompromissina otsustas täiskogu kohe elamuseaduse järel arutada keskfraktsiooni algatatud eelnõu, mis annaks ainuüksi Tallinnas umbes 1000 perele, kes enamasti on sundüürniku seisuses, loa erastada korter ostueesõiguse korras. Tegu on omavalitsustele kuuluvate pindadega. Praeguse korra järgi peaksid üürnikud konkureerima kinnisvarafirmadega ja maksma turuhinda, et kodu endale osta.

Kui valitsuse algatatud elamuseaduse parandus täna läbi läheb, tuleb paljudel Tallinna sundüürnikel tasuda õige pea oma eluruumi eest märksa kõrgemat hinda. Kehtiva seaduse järgi tohivad omanikud maksimaalselt küsida ruutmeetri eest 15 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing