PM: Liipripõleng ohustas Tallinna katastroofiga

16. juuni 2004, 08:44

Naftarongidest mõne meetri kaugusel toimunud liiprite põleng ähvardas mai alguses Tallinna katastroofiga, mis võib tuua süüdlastele vaid 50 000kroonise trahvi.

Naftarongide võimalikku süttimist on juba aastaid peetud Tallinna üheks suuremaks turvariskiks ning tänavu 7. mail oldi suurõnnetusele väga lähedal. Lasnamäel Peterburi tee Maksimarketi taga asuva Ülemiste jaama raudteeharu kõrval teadmata põhjusel süttinud 125-meetrine vanade liiprite riit tekitas suure tulekahju, mis tuule ebasoodsa suuna tõttu jõudis peaaegu naftarongideni, kirjutab Postimees.

Kuna suure kuumuse tõttu oli põlenud ja alla kukkunud ka lähedal seisnud elektripost koos elektriliiniga, venis kustutustööde algus kolmveerand tundi.

«Leegid jõudsid 6-7 meetri kaugusele tsisternidest ehk sisuliselt puudutasid neid,» kirjeldas Tallinna tuletõrje- ja päästeameti pressiesindaja Kirill Teiter. «Kui mõni tsistern oleks lekkinud, oleks ka pauk käinud ja pool Tallinna läinud.»

Raudteeinspektsiooni järelevalve osakonna juhataja Margus Metssalu sõnul on tegemist väga tõsise intsidendiga, mille uurimiseks algatatakse lähiajal tõenäoliselt väärteomenetlus.

«Tegu oli raudteetranspordi tuleohutusnõuete rikkumisega, sest vanu liipreid ei oleks tohtinud raudteele nii lähedale sellises koguses ja sellise paigutusega ladustada,» rääkis Metssalu.

Päästeseaduse kohaselt on sellise tuleohutusnõuete eiramise eest võimalik karistada juriidilist isikut kuni 50 000kroonise rahatrahviga. «Hetkel ei ole kindel, kelle suhtes väärteomenetlus algatada, kuna ei ole lõplikult selge, kas liiprite eest vastutas Rööbasteede Ehitus või Eesti Raudtee,» lisas Metssalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing