Tallinn ehitab juurde üheksa välikorvpalliplatsi

18. juuni 2004, 10:29

Tallinn linn ehitab eri linnaosadesse augusti keskpaigaks üheksa uut asfaltkattega üldkasutatavat korvpalliväljakut, teatas Raepress.

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja asetäitja ehitiste ja investeeringute alal Rein Ilvese sõnul rajab linn Põhja-Tallinnasse Kopli kunstigümnaasiumi territooriumile kaks asfaltkattega korvpalliplatsi. 'Kaks uut asfaltkattega palliplatsi tuleb veel Lasnamäele, üks neist Peterburi tee 16 ja teine Tuulemäe tee 6 maja juurde. Ka Pirita majandusgümnaasiumi staadioni kõrvale ehitab linn kaks korvpalliväljakut,' rääkis Ilves.

Koguni kolme asfaltkattega korvpalliplatsi võrra täieneb tänavu Kristiine linnaosa, kus korvpalli mängimise võimalused luuakse Järve raudteejaama juurde, Mooni tänava parki ja Nõmme tee 59 hoone kõrvale.

Tallinna abilinnapea Tatjana Murvajova sõnul tahab linn rajada kõikidesse linnaosadesse piisaval hulgal avalikult kasutatavaid korvpalliplatse. 'Eks see ole ka üheks võimaluseks hoida noored eemal alkoholist ja tegevusetult ringi lonkimisest,' ütles abilinnapea.

'Praegu saavad kõik eri linnaosadesse ehitatud korvpalliväljakud rakendust maksimaalselt, sest noored kasutavad neid hiliste õhtutundideni, seni kuni läheb pimedaks,' märkis Muravjova. 'See näitab, et pallimäng on laste ja noorte seas populaarne ning nad tahavad väljas olla ja sporti teha.'

Seitsme asfaltkattega korvpalliväljaku ja lauluväljakule pargi ehitamiseks kuulutas linn välja riigihanke, mille võitis Tallinna Teede AS. Kogu ehitus läheb maksma 2,31 miljonit krooni. Pirita majandusgümnaasiumi juurde palliplatside rajamine on kooli staadioni ehitamise riigihanke sees.

Kõik püstitatavad Eesti firma OÜ Stigmari poolt valmistatud orvpallikonstruktsioonid on metallist, vaid korvirõnga küljes olev võrk on kapronist.

Tallinn alustas üldkasutatavate korvpalliväljakute ehitamist aastal 2002. Koos juuli lõpuks valmivate uute platsidega on Tallinnas kokku 21 asfaltkattega ja 2 vineerkattega korvpalliväljakut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing