PM: Politsei tegi Järve lõbuärile lõpu

28. juuni 2004, 09:06

Tallinnas Järvel asuv hotell Infant on juuni algusest suletud, sest politsei tõestas ära, et linnavalitsuselt saadud litsentside varjus aeti seal bordelliäri.

Eesti suurima turvafirma Falck peakorterist vaid paarikümne meetri kaugusel asuv endine korterelamu aadressil Järve 40 on politseile pinnuks silmas olnud juba aastast 1999. Just tol sügisel hakkas majal plinkima võimas neoonvalgus kirjaga Infant (ingl. k väike laps), maja ümber kerkis kõrge tara ja aknad kaeti paksude ribikardinatega, kirjutab Postimees.

Et mitme turvakaameraga kaitstud hoone peitis endas tegelikult Tallinna üht eliitbordelli, teadis igaüks, kes vähegi kursis pealinna lõbuäriga. Ometi ei suutnud politsei seni kordagi seal toimuvat paljastada ja bee?i maja uksed jäid klientidele avatuks.

Põhjus oli lihtne ? ametlikult oli Infant hotell, maja oli äripind ja linnaosavalitsus oli andnud kõik tegevusload. Kuni selleni, et töötajad kandsid pluusil viisakalt nimesilte.

«Nende paljastamist raskendas kõige tipuks see, et kõik lõbunaised olid hotellis registreeritud tubadesse kui külalised, kes selle eest ka maksid,» ütles novembrist Põhja prefektuuris tööd alustanud prostitutsioonivastase võitluse töörühma juht Ardo Ranne.

Tänaseks juba kümmekond Tallinna lõbumaja sulgenud töörühm leidis aga vahendi, mis Infanti kaitsnud ametliku kilbi lõpuks purustas. Alates aprillist vargsi bordelli tööd jälgides ja süütõendeid kogudes otsustas töörühm koos keskkriminaalpolitseiga 10. juunil otserünnakule asuda.

Kui eriüksus komando K tegi tol hilisõhtul Infanti hotellile haarangu, pidas teine rühm politseinikke samal ajal ühes Kakumäe villas kinni bordelli väidetavad omanikud, endise abielupaari Svetlana ja Ruslani.

Svetlanale kuuluva villa läbiotsimine tõi päevavalgele tõelise kompveki ? Infanti bordelli nn musta raamatupidamise alates 2001. aastast. «Sealt selgus näiteks, et bordelli kuukäive oli keskmiselt pool miljonit krooni, millest puhast kasu said omanikud kuus 150 000 kuni 200 000 krooni,» selgitas Ranne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing