EPL: Üürivaidlus kipub sügisesse lükkuma

02. juuli 2004, 08:58

Rahvaliidu vastuseis ja parlamendi töö eripära kipuvad nurjama Reformierakonna ja Res Publica plaani võtta kiirkorras vastu üüri piirhindu vabastav seadus.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Rahvaliidu fraktsiooni aseesimehe Jaak Alliku sõnul on Riigikogul naeruväärne tulla üüri piirmäärade pärast erakorraliselt kokku. See pole riigimehelik ja näitaks, et parlament on huvigruppide lükata, leidis ta.

?Erakorralisel istungjärgul selle seaduse läbisurumine ei kiirenda probleemi lahendamist,? lausus Allik. ?Presidendi argumendid on kvalifitseeritud juristide koostatud ja võib kindel olla, et vaidlus jõuab siis riigikohtusse. Kui riigikohus neid arvestab, tuleb taas nullist alustada.?

Peaminister Juhan Partsi hinnangul võiks Riigikogu tegeleda üüride küsimusega juulis, enne augustis algavat puhkust. ?Arvan, et seda teemat pole mõtet sügiseks lükata, kui see vähegi võimalik on,? sõnas Parts. ?Omand on ka põhiseaduslik printsiip ja peame seda samamoodi austama.?

Partsi sõnul on valitsus täis head tahet maksta üürnikele vajaduse korral täiendavalt toimetulekutoetusi.

Keskerakondlase Ain Seppiku ennustuse kohaselt jõuab see seadus oma praegusel kujul vääramatult Euroopa inimõiguste kohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing