Euroopa börsidel suunatu tiirlemine

16. august 2004, 13:01

Euroopa aktsiaturud on triivinud täna suunata, pöörates tähelepanu naftale mille hind on oma tipust mõnevõrra järele andnud.

Kuna suuremad tegijad on oma teise kvartali tulemused ära avaldanud jälgivad aktsiaturud pingsalt naftaturul toimuvat, mis ei anna põhjust aktsiahindade tõusuks.
Kindel suund on täna olnud aga mitmel väiksemakaliibrilisel majandustulemuste avaldajal.

Põhjala börsidel on kindla suuna kätte saanud Rootsi pumpade tootja Alfa Laval, mille teise kvartali maksude-eelne kasum ulatus 259 mln Rootsi kroonini, samas kui SME Direkt andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 293 mln krooni suurust kasumit.
Sajasse riigis (sealhulgas Eestis) oma toodangut müüva firma aktsia on alustanud päeva 104,5 Rootsi kroonil ehk 9,5% miinuses.

Samas on Rootsi nafta ja gaasikompanii Lundin alustanud päeva 3,4% tõusuga tasemel 42,6 Rootsi krooni. Tõuke andis aktsiale firma suuromanik Adolf Lundin, mis ütles ärilehele Dagens Industri, et firma on valmis miljardeid nõudvateks ühinemisteks, mis tõstaks Lundini tootmismahte praeguselt 30tuhandelt barrelilt päevas 40tuhande barreli võrra.

Teise kvartali tulemustest teatanud Sampo aktsia tõusis 2%, tasemeni 7,72 eurot.
Soome suurima finantsteenuste pakkuja kvartalikasum kolmekordistus möödunud aastaga ja ulatus 302 mln euroni (analüütikute keskmised ootused uudisteagentuur Bloomberg andmeil 230 mln eurot).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing