Kaubanduskoda osaleb EL väikeettevõtluse harta elluviimisel

Inno Tähismaa 18. august 2004, 14:26

Täna esitas kaubanduskoja juht ELi väikeettevõtluse harta koosolekul ettekande.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis toimuval ELi väikeettevõtluse harta koosolekul esitas Kaubanduskoja peadirektor Siim Raie ettekande teemal ?Parem regulatsioon ja selle mõjude hindamine ettevõtlusele,? teatas kaubanduskoja esindaja.

Koosoleku näol on tegemist regulaarse kohtumisega, kus Eesti ja EL esindajad vaatavad üle raporti Eesti edusammudest ELi väikeettevõtluse <#harta=http://www.mkm.ee/dokumendid/EU%20SME%20harta.pdf> elluviimisel.

Kaubanduskoja tegevus on viimastel aastatel keskendunud harta 10. punktile ? väikeettevõtete huvide jõulisem ja tõhusam esindamine liidu ja siseriiklikul tasandil. Siim Raie märkis oma esinemises, et riigi poolt on näha edusamme ettevõtjate ja ettevõtlusorganisatsioonide kaasamises.

Nõrgimaks kohaks täna on aga jätkuvalt regulatsiooni mõju hindamine nii ettevõtluskeskkonnale üldiselt kui ka kulud seaduse adressaadile. Ikka veel väljub ministeeriumitest eelnõusid, mille koostamise käigus ei ole konsulteeritud vastava tegevusala ettevõtetega ning mis seavad ettevõtjatele ebaproportsionaalseid koormisi. Seadusloome kvaliteet ja mõjude hindamine peavad edasi arenema, suhtumisega ?küll-nad-karjuvad-kui-miski-ei-sobi? kaugele ei jõua.

Lisaks seadusandluse mõjudele on tänase koosoleku teemadeks veel ka ettevõtlusalane haridus ning kvalifitseeritud tööjõud.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja 3365 liikmest on 95% väike- ja keskmise suurusega ettevõtted. Kaubandus-tööstuskoda on Eesti suurim vabatahtliku liikmeskonnaga ettevõtjate esindusorganisatsioon, mille liikmeteks on üle 3300 Eestis tegutseva ettevõtte. Kaubanduskoja liikmete netokäive moodustab 49% Eesti ettevõtete kogunetokäibest, nende omakapital moodustab 52% kõigi ettevõtete koguomakapitalist ning puhaskasum 50% summaarsest puhaskasumist. Kaubanduskoja liikmed annavad tööd 34% erasektori töötajatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing