PM: Põhivõrk tahtis alusetult võtta tarbijate taskust 166 miljonit

31. august 2004, 08:03

Eesti Energiale kuuluv OÜ Põhivõrk soovis suurendada oma iga-aastasi kulutusi põhjendamatult 166 miljoni krooni võrra.

Energiaturu inspektsioonilt eile Eesti Energiale saadetud hinnataotlusest keeldumise põhjendused on karmid ? elektrifirma on näidanud valesid müügimahtusid, amortisatsioonisummasid, kadusid, võimsustasusid ning on paisutanud mitmeid kulusid. Eesti Energia hinnatõusuga küsitavast 660 miljonist kroonist tähendaks inspektsiooni kärbe neljandikku, kirjutab Postimees.

Energiaturu inspektsiooni (ETI) peadirektori asetäitja Margus Kasepalu sõnul on keeruline hinnata, miks riigile kuuluv energiafirma püüdis oma kulusid põhjendatust ligi kaks korda kiiremini kasvatada.

«Ehk on tegu laiskuse või lohakusega, et võtan mingi numbri ja panen sisse, äkki läheb läbi,» märkis Kasepalu. «Eks energiafirma huvi on saada soodsam tariif ning oma riske tarbija toel vähendada.»

Elektrifirma peakontoris tuli ootamatult saabunud äraütlev faks suure üllatusena.

«Energiaturu inspektsiooni otsuse näol on tegemist igati tõsise ja põhjaliku dokumendiga,» kommenteeris OÜ Põhivõrk juhataja Henn Jõe. «Me asume seda analüüsima ning otsustame analüüsi põhjal, mida me edasi teeme.»

Eile õhtul erakorralise koosoleku pidanud Eesti Energia AS ja OÜ Jaotusvõrk juhatused teatasid, et mõlemad võtavad tagasi energiaturu inspektsioonile selle aasta veebruaris esitatud hinnatõusutaotlused.

«Me jätkame energiaturu inspektsiooniga tõsist ja ratsionaalset dialoogi põhjendatud elektrihindade üle,» ütles Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk. «Loodame, et meie tänane otsus annab selleks hea aluse.»

Okk põhjendas otsust asjaoluga, et kui muutub põhivõrguteenuse hind, muutuvad ka jaotusvõrguteenuse ja lõpptarbija hinnad. Tekkinud olukorras ei saa varasemad hinnataotlused samaks jääda ning seetõttu tuli hinnataotlused tagasi võtta, selgitas Okk.

Tõenäoliselt oleks oodanud ka Eesti Energia ja Jaotusvõrgu hinnataotlusi lähipäevadel Põhivõrguga sarnane hävitav tagasilöök, sest kõigi energiafirmade arvestuste koostamise põhimõtted on sarnased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing