Hispaania naaseb ?Vanasse Euroopasse?

14. september 2004, 13:39

Hispaania peaminister José Luis Rodr?guez Zapatero kuulutas eile pärast kohtumist Saksamaa ja Prantsusmaa riigipeadega ?Vana Euroopa? uuestisündi.

?Vana Euroopa on jälle sama hea kui uus?, ütles Zapatero pärast kohtumist Prantsusmaa presidendi Jacques Chirac?i ja Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderiga, andes selget märku Hispaania ära pööramisest eelmise, Jose Maria Aznari valitsuse USA-meelsest poliitikast, kirjutab EUObserver.

Madridis toimunud kohtumise peamisi teemasid oli ELi eelarve aastateks 2007-2013. Hispaania, mis on suurim ELi toetuste saaja, soovib ELi eelarve suurendamist, mis võimaldaks Hispaanial jätkata abirahade saamist ka laienenud Euroopa Liidus. Saksamaa ja Prantsusmaa kui ELi eelarvesse suurimad maksjad, ei toeta ELi eelarve suurendamist, kirjutab eile toimunud kohtumisest Financial Times.

Vastu lubab Hispaania oma toetust euro aluseks oleva stabiilsuspakti tingimuste paindlikumale tõlgendamisele. See sobib omakorda Prantsusmaale ja Saksamaale, mille eelarvedefitsiit on juba mitu aastat stabiilsuspaktis lubatud 3% piiri ületanud.

Tänu Hispaanias toimunud võimuvahetusele pääsesid patiseisust kõnelused Euroopa Põhiseadusliku leppe üle, mille Hispaania nüüd esimeste riikide hulgas rahvahääletusel kinnitada tahab. Referendum on kavandatud tuleva aasta veebruari või märtsikuusse. Ka on Hispaania Iraagist tagasi toonud oma sõdurid, et kinnistada oma ?hea eurooplase? renomeed, kirjutab FT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing