Kohus karistas rahapesuga tegelenud mehi

22. september 2004, 12:14

Tallinna Linnakohus langetas eile otsuse viiele mehele, kellest kaks olid kohtu alla antud rahapesu paragrahvis süüdistatuna.

Denis Beliakov (31) ja Andrey Mikhaylov (32) mõisteti lisaks suures ulatuses rahapesule süüdi ka maksude vääraarvutuses ja maksudeklaratsiooni esitamata jätmisele kihutamise eest.

Juri Andone (39) mõisteti süüdi maksude väärarvutusele ja maksudeklaratsiooni esitamata jätmisele kaasaaitamises, Sergei Saltõkov (47) ja Voldemar Smirnov (54) maksude väärarvutusele kaasaaitamises ja maksudeklaratsiooni esitamata jätmises.

Rahapesuga tegelenud Beliakovi ja Mikhaylovit karistas kohus viie-aastase vangistusega, millest kohe tuleb ära kanda kolm aastat, ülejäänud kaks aastat tuleb neil kanda tingimisi kolme-aastase katseajaga. Katseaja lõpuks peavad nad kuriteoga tekitatud kahjust hüvitama vähemalt 100 000 krooni.

Andonet karistas kohus poolteise-aastase vangistusega tingimisi 18-kuulise katseajaga ning Saltõkovi ja Smirnovi kahe-aastase vangistusega tingimisi kahe-aastase katseajaga.

Kohus mõistis Beliakovilt ja Mikhaylovilt ühiselt Maksu- ja Tolliameti kaudu riigi kasuks välja 12 miljonit 408 712 krooni. Sundraha kummaltki on 6200 krooni. Andone, Saltõkovi ja Smirnovi sundraha on 3720 krooni.

Beliakov ja Mikhaylov värbasid OÜ Landoil juhatuse liikmeks Saltõkovi, kes ei olnud äriühingu tegevusega kursis ega vallanud ka raamatupidamisdokumente. Beliakov ja Mikhaylov esitasid maksuhaldurile käibedeklaratsioonides valeandmeid, mille tulemusel tasuti riigieelarvesse 2,7 miljoni krooni võrra vähem käibemaksu ja 5,2 miljoni krooni võrra vähem tulumaksu.

Veel esitasid Beliakov ja Mikhaylov käibedeklaratsioonides valeandmeid ka läbi variisikuks värvatud OÜ Anter Group juhatuse liikme Voldemar Smirnovi, mille tõttu tasuti riigieelarvesse 1,3 miljoni krooni võrra vähem käibemaksu ja 3,02 miljoni võrra vähem tulumaksu. Andone oli vahendaja, kes aitas Beliakovil ja Mikhaylovil variisikuid leida.

Beliakov ja Mikhaylov aitasid kaasa OÜ-te Landoil ja Anter Group poolt tuludeklaratsioonide esitamata jätmisele, mille tulemusena jäi riigieelarvesse laekumata miljon krooni.

Saadud rahaga tegid Beliakov ja Mikhaylov tehinguid, sõlmides kumbki kapitalirendilepingu ja kasutusrendi lepingu autode liisimiseks, mille eesmärgiks oli selle vara tegeliku omaniku ning ebaseadusliku päritolu varjamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing