Ülevaade tänastest ajalehtedest

22. september 2004, 08:57

Eesti Päevaleht:

Saaremaa ja Hiiumaa kaupmehed kardavad, et kui riik ei saavuta enne 1. oktoobrit Saaremaa Laevakompaniiga (SLK) kokkulepet, kallinevad parvlaevapiletite hinnad. See aga tõstab mandrilt saabuvate kaupade hinda.

Maksu- ja tolliamet on asunud Eestit ähvardava suhkruvarude trahvi kartuses ette valmistama reide suurematesse suhkru impordiga tegelnud ettevõtetesse, kuid siiski on ka võimalik, et Eesti pääseb 800 miljoni kroonisest trahvist.

Sel nädalal ilmus mitmes kohalikus ajalehes tööpakkumiskuulutus, kus Londonis asuv firma otsib oma tegevjuhi eralennukile Eestist stjuardessi. Tööpakkumist vahendav kontaktisik Arle Anton ütles, et tegu on maailma mastaabis suure ning lugupeetava investeerimisfirmaga.

Hävitava hinnangu saanud Sakala keskuse ehitusprojekt tehakse ümber. ASi Uus Sakala üks omanikest Peeter Rebane lootis, et uuendatud projekt valmib oktoobriks.

Ärileht:

Vene kapital voolab Eestisse. Üks kolmest suurimast tegijast ? Estonian Oil Service (EOS) ? müüakse Vene võimsa kontserni Severstali tütarettevõttele.

Suvel Eestit väisanud Soti ettevõtetest alustab siin tegevust ligi paarkümmend. Suviste ärikohtumiste korraldaja ja eestvedaja oli Eesti aukonsul Sotimaal Iain Lawson. Juulis tutvustas ta Eestit ja siinseid firmasid rohkem kui neljakümnele Soti firma esindajale.

Investeerimispanga siiatulekul on lihtne põhjus. Vene pank tahab Eesti kaudu Euroopa Liidu turgudel kanda kinnitada.

IT-süsteemide arendamisega tegelev Icefire vahetas Leedu IT Groupiga osalusi.

Postimees:

Eesti Vedurimeeste Ametiühing (EVAÜ) ähvardab homsest halvata kaubaveod raudteel, kuni Eesti Raudtee ei tõsta vedurijuhtide tasu 15 protsendi võrra ja ei suurenda oluliselt tasu ületundide eest.

Tallinna vanalinnas asuv rõivapood pani alkoholivastase kampaania raames eile vaateaknale surnult sündinud imiku ja pälvis shokeeriva võtte eest teravat kriitikat, linnavalitsus kaalub kampaania lõpetamist.

Laevareisija, kes harjunud kuni pooleteisetunnist sõiduaega televiisori vaatamisega surnuks lööma, peab endale uue ajaviite otsima, sest autoriõiguse seaduse rikkumise kartuses keeras laevafirma praamidel telerid kinni.

Isamaaliit algatas eile Riigikogus seadusemuudatuse, mis lubaks inimestel järgmise sügise kohalikel valimistel taas ühineda meelepärastesse valimisliitudesse, kuid eelnõu vastu on enamik parlamendierakondi.

Pärnu Postimees:

Politsei kahtlustab osaühingu Terveks omanikku Tarvi Marksonit audiitorfirma Klea järeldusotsuse võltsimises oma ettevõtte 2001. a aastaaruande juures, nagu ka loomakliiniku teise osaniku Peep Lohu allkirja järeletegemises kahel dokumendil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing