Tuletõrje pole laeva põlengust veel jagu saanud

30. september 2004, 15:42

Tallinna tuletõrje- ja päästeameti pressiesindaja Kirill Teiter ütles, et tuletõrjujad pole laeva põlengust veel jagu saanud.

Koplisse dokiremonti tulnud tsemendilaeva esimesed kustutajad on väsimuse tõttu välja vahetatud. 'Eelmine vahetus oli kuumuses müttamisest väga ära kurnatud,' ütles Teiter. Neid asendab vaba vahetus Kesklinna ja Lilleküla komandost.

Praegu on sündmuskohal kuus tuletõrjemeeskonda koos autodega, kaks kesklinnast, kaks Lillekülast, üks Koplist ja üks Nõmmelt. 'Lisaks on paake, autoredeleid, ja muid kavalaid asju, kokku kümme ühikut,' rääkis Teiter. Kuumuses töötavaid tuletõrjujaid julgestab Lilleküla pääste- ja kiirabimeeskond.

Väljast näeb laev välja nagu saunakorsten, kust tuleb kerget suitsu, kirjeldas Teiter, seest on ruum aga põlengust punane. Hingamismaskides tuletõrjujad lasevad laeva keres olevast august hõõguva isolatsioonimaterjali peale vaheldumisi vett ja vahtu.

'Eksperdid arvavad, et kütusepaagid põlema ei lähe,' ütles Teiter isolatsioonimaterjali taga paiknevate laeva kütusepaakide kohta. 'Põleng võib kesta aga väga kaua, seni, kuni ruum tühjaks põleb.'

Päästeamet on püüdnud tuld kustutada neljal erineval meetodil, kuid ükski neist pole senini tulemusi andnud. Põleng toimub kinnises ruumis, mis ühelt poolt takistab küll tule levikut, kuid teisalt ei lase ka kustutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing