EPL: Kalurite eurotoetused jäid hiljaks

01. oktoober 2004, 08:03

Kalurid kurjustavad ametnikega, kes ei suutnud euroraha taotlemist võimaldada.

Põllumajandusministeeriumis venis vajalike määruste ettevalmistamine sügisesse, seejuures ei arvestatud, et laevu saab remontida ainult suvel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Alles kuu aega tagasi võimalikuks saanud laevade uuendamise toetuse saamiseks oli eilse seisuga taotlusi laekunud vaid 3,1 miljoni krooni väärtuses, kusjuures kogusumma on 50,1 miljonit krooni ning taotluste esitamiseks aega vaid nädal.

?Toetusavalduste vastuvõtt jäi just püügiperioodi algusesse ja kes tööd tahab teha, ei saa praegu laeva veest välja võtta, et lasta seda toetuse taotlemiseks üle kontrollida,? ütles Harjumaa kalur, mitme kalalaeva omanik Lembit Suursalu.

Pärnu laevatehase ja mitme kalalaeva omanik Juhan Pihelbu lausus, et oleks tahtnud ühe oma laeva sel aastal ära remontida, kuid loobus sellest toetusevõimaluse hilinemise tõttu ja saatis laeva püügile. Suvel remontis ta teiste Pärnu kalurite laeva Ermistu, milleks omanikud lootsid samuti Euroopast toetusraha saada. Laev sai valmis enne, kui ametnikud määruse ette jõudsid valmistada, ning kogu summa, 700 000 krooni läks kalurite oma taskust.

Pärnumaa laevatehases seisab augustist saadik dokis saarlaste laev Salme, mis kuu jooksul üle kontrolliti ning ootab nüüd uuendamistoetust.

Kalurite sõnul on kalanduses toetuse taotlemine tunduvalt keerulisem kui põllumajanduses ja seda enam oli asjakohaste meetmete võimaldamisega venitamine kurjast. Kalurid ootasid, et põllumajandusministeerium jõuab oma ettevalmistustööga kevadeks või hiljemalt varasuveks valmis.

Kalurite hinnangul aga ei ole kalandusega tegelevad ametnikud oma valdkonnas piisavalt pädevad ega tea sedagi, et laevu saab remontida vaid suvel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing