Hansapank: kasutame raha laenuandmiseks Balti riikides

05. oktoober 2004, 14:44

Hansapank teatas, et kasutab eurovõlakirjade emiteerimisest laekuvat raha laenuandmiseks ja osaliselt ka vanade laenude refinantseerimiseks.

Kristina Siimar, Hansapanga Grupi finantsdirektor, kommenteeris: ?Käesoleva tehingu näol on tegemist seni suurima võlakirjaemissiooniga Euroopa Liidu uutes liikmesriikides tegutseva finantsasutuse poolt. Oleme väga rahul saavutatud tulemuse ning investorite usaldusega Hansapanga vastu.?

750 miljoni euro suuruse eurovõlakirjade emissiooni korraldasid Barclays Capital ning Deutsche Bank. Võlakirjade tähtaeg on 5 aastat ja intressimäär 0,26 protsendipunkti üle Euribori.

Hansapank emiteeris nimetatud võlakirju oma 2 miljardi euro suuruse eurovõlakirjade (Euro Medium-term Note, EMTN) programmi raames. Grupi lühiajaliseks finantseerimiseks kasutab Hansapank alates tänavusest aastast euro kommertspaberite (Euro Commercial Paper, ECP) programmi, mille 1 miljardi euro suurusest mahust oli 30. septembri 2004 seisuga kasutatud 475 miljonit eurot.

Hansapanga laenuportfelli kasv on viimase aasta jooksul olnud prognoositust oluliselt kiirem. Grupi laenuportfell kasvas aastaga 1,4 miljardi euro võrra, ulatudes 2004. aasta juuni lõpus 5,1 miljardi euroni. Eriti kiire on kasv Lätis ja Leedus, kus Hansapanga Grupp on sarnaselt Eestiga tõusnud suurimaks eraisikute finantseerijaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing