Putini nõunik: riigi rolli kasv majanduses õõnestab kasvuväljavaateid

07. oktoober 2004, 10:36

Venemaa presidendi majandusnõunik hoiatab, et liberaalsetest reformidest kõrvale triivides seab Venemaa ohtu oma majanduskasvu väljavaated.

Ajalehele Financial Times antud intervjuus ütles Andrei Illarionov, et nafta kõrge hind aitab praegu veel varjata seda kahju, mis valitsuse viimase kolme aasta halb majanduspoliitika Venemaale on teinud.

?Majanduspoliitika kvaliteet on langenud,? ütles Illarionov. ?Aastatel 1999 ja 2000 toetas majanduspoliitika kasvu positiivselt. Parim oli selles osas 1999. aasta. Alates 2001. aastast on aga panus SKTsse olnud negatiivne.?

Illarionovi arvestuste järgi oli nafta kõrge hinna panus Venemaa SKTsse läinud aastal 9,2%, samas kui majandus kasvas kokkuvõttes 7,3%. Nii tõmbasid kodumaised tegurid kasvu 1,9 protsendipunkti võrra tagasi, kirjutab leht. ?Kui hinnad välisturul olnuks stabiilsed ? oleks majanduskasv ilmselt negatiivne olnud,? ütles Illarionov.

Illarionovi vaated erinevad oluliselt Venemaa peaministri Mihhail Fradkovi vaadetest, kes on avalikult pooldanud riigi suuremat sekkumist majanduse juhtimisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing