Virumaa Teataja: Eesti Raudtee andis veerandsajale Tapa vedurijuhile koondamisteate

01. detsember 2004, 08:04

Eesti Raudtee andis Tapal üle koondamisteated 26 vedurijuhile, kelle teenetest on ettevõte sunnitud töökorralduse muutumise tõttu loobuma.

Eesti Raudtee tegevdirektori asetäitja Riivo Sinijärve sõnul oli Tapal rongide peatamise ja koostamise lõpetamise plaan juba erastamise ajast kavas, välistades kahtluse, nagu karistataks sel moel hiljutisest streigist osavõtjaid, kirjutab Virumaa Teataja.

?Töökorralduse muutmine ei saanud tulla ametiühingutele ega vedurimeestele üllatusena, sest see oli planeeritud juba enne streiki,? ütles Sinijärv pressiteate vahendusel.

Uue töökorraldusega ei ole vaja enam Tapal veduribrigaade vahetada, sest brigaade vahetatakse vaid rongide koostamise punktis Tallinna, Narva või Tartu sõlmes.

Vedurijuhte koondatakse etapiliselt, et tagada turvaline ning korrektne üleminek uuele töökorraldusele. Samas püüab Eesti Raudtee Sinijärve sõnul tagada tööhõivet Tapa linnas veduri- ja vagunidepoo tegevuse kaudu.

?Oleme jõudsalt arendanud veduri- ja vagunidepoo tegevust, mille abil loodame säilitada töökohti ning lootuste kohaselt ehk ka lisatööjõudu palgata,? lisas Sinijärv.

Eesti Raudtee avalike suhete juht Priit Koff teatas, et Eesti Raudtee on võtnud koondamise tõttu kasutusele meetmed, et kindlustada vabanevad töötajad teabega tööotsingute kohta, sealhulgas tagatakse ööpäevaringne juurdepääs internetti, et võimaldada personaliotsingu andmebaaside kasutamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing