Narva ettevõtjad ühinesid EVEA-ga

Liis Kängsepp 09. detsember 2004, 13:41

Narva Regiooni Ettevõtjate Assotsiatsioon (NREA) sõlmis koostööleppe Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooniga (EVEA), teatas EVEA.

Sellega saavad kõik NREA liikmed EVEA kaasliikme staatuse. Partnerluse põhieesmärkideks on Ida-Virumaa venekeelsete ettevõtjate parem informeerimine Eesti ettevõtluskeskkonna arengust ja aktiivsem kaasamine sotsiaaldialoogi; ettevõtjate huvide parem esindamine riiklikul ja regionaalsel tasandil; koostööprojektid, mis on suunatud ettevõtlusaktiivsuse tõstmiseks Narva regioonis ja kogu Ida-Virumaal.

Narva Regiooni Ettevõtjate Assotsiatsioon loodi 1998. a. ning täna on NREA?l 22 liiget. Organisatsioon osaleb aktiivselt Narva linna ja Ida-Viru ettevõtluse arenguga seotud algatustes. NREA initsiatiivil kutsuti kokku Narva linnapea ettevõtjate ümarlaud, võeti tarvitusele meetmed tööstusjäätmete prügila sulgemise vastu, initsieeriti mõttevahetus Kreenholmi koondamiste probleemide üle, mille tulemusena kirjutati alla viiepoolne kokkulepe, korraldati ärireise Venemaale, Rootsi, Inglismaale ja on tehtud palju muud.

Samas on veel tunda teatud Narva ettevõtjate isoleeritust riigi tasandil toimuvatest protsessidest ettevõtluse valdkonnas, s.h. konsultatsioonidest seadusandluse arendamisel, EL struktuurifondide rakendamisel majandusarengusse. EVEA on aktiivne partner dialoogis riigiga ning on valmis pakkuma oma esinduskanalid regionaalsetele ettevõtjate ühendustele.

EVEA asepresidendi Marina Kaasi sõnul on EVEA ammu otsinud võimalust kinnitada kanda Ida-Virumaal. ?Meil on väga hea meel, et seekord tuli koostöösoov ka Narva ettevõtjate poolt, kes mõistsid, et efektiivseks huvide esindamiseks on vaja ühineda mitte üksnes regionaalsel tasandil.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing