PM: Enne riikliku registri loomist Tallinn lapsehoidjate palkamist ei toeta

04. jaanuar 2006, 08:02

Kuigi Tallinna volikogu määrus lubab maksta koduste mudilaste vanematele lapsehoiutoetust, lubab linn seda raha alles siis, kui valmib lapsehoidjate register.

Määruses on kirjas, et lapsevanemad saavad toetust ainult juhul, kui last hoiab ja valmistab kooliks ette füüsilisest isikust ettevõtja, kelle tegevus on registreeritud, või juriidiline isik, kellele see on põhikirjaline tegevus, kirjutab Postimees.

«Määrust ei saa enne rakendada, kui pole riigi poolt selge, missugustele kriteeriumidele peab kvalifitseeritud lapsehoidja vastama, ega ole valminud lapsehoidjate register,» põhjendas abilinnapea Merike Martinson.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo teatas eelmisel nädalal, et lapsehoidjate, vabade lasteaiakohtade ja muude lapsehoiuteenuste andmebaas käivitub tänavu juunis.

Rahvastikuministri nõunik Erika Vahtmäe möönis, et nii lapsehoiu- kui ka kooliks ettevalmistamise teenust praeguses sotsiaalhoolekandeseaduses ei ole, kuid sotsiaalministeeriumis on valmimas uus eelnõu, mis need seadustab.

«See aga ei tähenda, et linn peaks panema pered ootama. Kui lapsehoiuteenuse pakkujaid on, saab linn toetust ka pearahana maksta,» leidis Vahtmäe.

Kui linnavolikogu mullu oktoobris lasteaias mittekäivate mudilaste vanematele lastehoiu ja kooliks ettevalmistamise toetuse maksmise sätestas, pidi selleks esialgsete arvestuste kohaselt kuluma enam kui 43 miljonit krooni, seda arvestusega, et 2000 lapse eest makstakse toetust 1800 krooni kuus. Tänavuses linnaeelarves on lapsehoiutoetuseks vaid viis miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing