USA ettevõtete dividenditootlused hakkavad ületama võlakirjade tulusust

06. jaanuar 2006, 10:46

USA ettevõtete dividenditootlused on kasvanud sedavõrd, et isegi võlakirjafondid on hakanud mõtlema aktsiainvesteeringutele, kirjutas The Wall Street Journal.

'Ma olen võlakirjade mees, keda erutavad aktsiad. Kuhu me niimoodi jõuame?' kommenteeris investeerimisfirma Sovereign Asset Management intressitoodete juht Barry Evans, mille miljardi dollari suuruses fondis olid suurimateks investeeringuteks suurimad dividendimaksjad General Electric, IBM ning kodumajapidamistarvete jaemüüja Lowes.

Standard Poors 500 indeksisse kuuluvatest aktsiatest üle 60 dividenditootlus ületas 10 aastaste tähtajaga USA riiklike võlakirjade tootlust, kirjutas ajaleht. Paljude suuri dividende maksvate ettevõtete bilansis on hästi hiiglaslikult raha ja nende aktsiate hinnatasemed on keskmised, mis tähendab, et dividendimaksed võivad kasvada.

Aktsiate netodividenditootlused muutusid soodsaks alates 2003. aastast, mil alandati maksu dividendidelt 15 protsendini ning see määr jääb kehtima vähemalt 2008. aastani. Riiklike võlakirjade intresse maksustatakse aga 35 protsendilise määraga. Lisaks sellele jäävad võlakirjade tootlus mõõdukaks, sest USA föderaalreservi intressikujundajad on andnud signaale, et intressitõusu poliitika hakkab ilmselt lõppema.

Terve rea ettevõtete dividenditootlused on juba võlakirjade tulususest suuremad. Taoliste ettevõtete hulka kuuluvad keemiakontsern DuPont, American Electric Power, pangandusgrupid Citigroup, J.P. Morgan Chase ja Wachovia. Terve rea ettevõtete nagu ravimitootja Mercki, Bank of America ning meelelahutusgigant Verizoni dividenditootlused kerkivad üle nelja protsendi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing