Autotootja DaimlerChrysler kõrvaldas töölt üheksa altkäemaksusüüdistusega juhti

Annika Matson 17. jaanuar 2006, 10:50

DaimlerChrysler peatas altkäemaksusüüdistuste tõttu töölepingud üheksa juhiga, kes olevat kokku mänginud Iraagi endise presidendi Saddam Husseiniga.

Saksa pressi teatel maksis Saksa-USA autotootja altkäemaksu, et kindlustada endale lepingud Iraagiga programmis 'nafta toidu vastu'.

Saksa-Ameerika autotootja vallandas juhid Ühendatud Rahvaste Organisatsiooni (UN) sõltumatu komisjoni uurimistulemuste ja USA aktsiaturu regulatsioonide peale, kirjutas Der Spiegel.

Töölt kõrvaldatud juhid on raporti kohaselt seotud altkäemaksu maksmisega, et kindlustada oma äri, kus tarniti endise Iraagi presidendi Saddam Husseini valitsusele veoautosid.
Saksa ajakirja Der Spiegeli andmetel on USA ametivõimud juba läbi otsinud DaimlerChrysleri peakorterid Saksamaal Stuttgardis ja USAs Auburn Hillsis.
Raporti kohaselt on DaimlerChrysler altkäemaksu maksnud alates 2004. aasta suvest.

Saksa ametivõimud alustasid ka oma uurimist UN raportis mainitud sõidukite tarnimise kohta Iraaki.

UN Sõltumatu uurimiskomisjon tuvastas eelmisel aastal tosin Saksa firmat enam kui 2000 firma ja poliitiku seas, kes tegid koostööd Saddami valitsusega.

USA ametivõimud uurivad Daimler-Chrysleri, kuna väidetavalt on nad maksnud altkäemaksu enam kui tosinale riigile. Uurimine sai alguse sellest, et autotooja endine töötaja kaebas, et tema vallandati töölt, kuna oli firmasiseselt altkäemaksu maksmise vastu.
Töölt kõrvaldati ka DaimlerChrysleri juht, kes vastutas kontserni äri eest Vietnamis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing