Presidendiproua saab esindustasu

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2006, 11:00

Riigikogu võttis täna vastu seadusemuudatuse, mis annab presidendi abikaasale esindustasu, õiguse käsutada erasekretäri ja riigi kulul ametiautot.

Presidendiproua esindustasu hakkab olema 30 protsenti presidendi ametipalgast ehk ligi 17 000 krooni, kirjutab PM Online.

Riigikogu võttis Vabariigi presidendi ametihüvede seaduse, tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse vastu 69 poolthäälega.

Samuti seatakse sisse 11 000 kroonini küündiv hüvitis, mida riigipea kaasa saab pärast oma mehe või naise ametivolituste lõppu juhul, kui ta ei lähe tööle.

Praeguse seaduse järgi on presidendi abikaasa ainus hüve toitjakaotuspension, mida tohib maksta ainult siis, kui president peaks ametis olles surema. Eelnõu järgi tõuseb toitjakaotuspension poole võrra.

Esindustasu kõrval pannakse seadusesse veel kirja, et presidendi abikaasale on ette nähtud sekretär ja ametiauto koos juhiga.

Ennekõike puudutab presidendi ametihüve seaduse muutmise eelnõu taasiseseisva Eesti kahte esidaami – aastatel 1992–2001 esimese leedi rolli täitnud Helle Merit ja praegust presidendiprouat Ingrid Rüütlit.

Eelnõu autorid on varem osutanud sellele, et tänaseni on esimesed leedid teinud oma tööd sisuliselt tasuta, tuues ohvri oma kutsetööle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing