Sotsiaaldemokraadid tahavad pensioniindeksit muuta

26. jaanuar 2006, 11:35

Sotsiaaldemokraadid teatasid, et algatasid seadusemuudatuse, mis muudaks kehtivat pensionide indeksi arvutamise korda.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon andis täna riigikogule üle riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise ettepaneku, mis näeb ette kehtiva pensionide indeksi arvutamise korra muutmist.

SDE aseesimees Eiki Nestori sõnul on viimased viis aastat selgelt näidanud, et poliitilise kompromissina sündinud indeks ei tööta korralikult. Hetkel arvutatakse pensionitõus skeemi järgi, kus liidetakse kokku sotsiaalmaksu laekumise kasv ja tarbijahindade tõus ning jagatakse saadud number kahega.
Saadud tulemuse võrra tõusevad kõik pensionid.

Nestor leiab, et indeks ei taga pensionide stabiilset ühiskonnale vastuvõetavat tõusu ning keskmise pensioni suhet keskmisesse palka, sest lisaks indekseerimisele on igal aastal lisatud kroone pensionidesse ka poliitiliste otsustega riigikogu poolt. 'Seetõttu teeme uuesti ettepaneku muuta pensioniindeksit ja indekseerida pensione sotsiaalmaksu laekumise kasvuga ning jätta tarbijahindade tõus sellest arvestusest välja. See tagaks pensionide ja palkade tõusu lähematel aastatel samas rütmis ning ei seaks eakate sissetuleku sõltuvaks poliitilistest otsustest,' lisas Nestor pressile saadetud teates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing