PM: Naftareostus ajas valitsuse tegutsema

02. veebruar 2006, 08:16

Loode-Eesti naftareostus sunnib valitsust kiiremas korras käsile võtma reostustõrjeküsimuse ning otsustama ka paljuvaieldud nn õlifondi asutamise.

Postimehe andmetel jõuab tänaõhtusel kabinetiistungil valitsuse lauale ka nn õlifondi loomist sätestava veeseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille edasise saatuse suhtes püütakse üksmeelele jõuda.

Nimelt tahab keskkonnaministeerium igale Eesti sadamat läbivale kütusetonnile peale panna kuni kümnekroonise maksu, et korjata niimoodi raha reostustõrjeks vajaliku tehnika ostmiseks.

Ministeeriumide kooskõlastusringil jätsid eelnõu kooskõlastamata siseministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Nüüdseks on eelnõu parandatud.

Eile koos president Arnold Rüütliga Loode-Eesti reostuspiirkonnas käinud keskkonnaminister Villu Reiljan ütles Postimehele, et riigipea kutsus üles otsustavale koostööle ning nüüd on vaid vaja poliitilist kokkuleppe saavutamist üksikasjades. «Olen taibanud kolleegide huvi kokkuleppe [õlifondi loomisel] saavutamiseks,» mainis ta.

Reiljani sõnul kohustab Eestit reostustõrjet ja -seiret täiustama ka liikmesus Läänemere kaitseks sõlmitud Helsingi konventsiooniga.

«Meie tänane õlitõrje võimekus on 0,6 ruutkilomeetrit, seire on lünklik,» nentis Reiljan. «Helsingi konventsiooni järgi peab Eesti olema suuteline puhastama 4,5 ruutkilomeetrit 12 tunniga.»

Tema sõnul tuleb lähema kümne aasta jooksul panustada tõrjesüsteemi vähemalt 1,5 miljardit krooni ning raha selleks saaks õlitõrjefondist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing