EPL: EBSis massiliselt lapsi järeltundides

02. veebruar 2006, 07:30

Mullu langes EBSi gümnaasiumist välja 24 õpilast, väljalangejate hulga vähendamiseks alustas kool lastevanemates segadust põhjustavat tasulist tugiõpet.

Et probleemi lahendada, juurutas augustist kooli juhtima asunud Ave Paat uue tugiõppe süsteemi. Sinna suunatakse õpilased, kes pärast kursuse hinde väljapanemist ei paranda kahe nädalaga oma “puudulikku”, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kooli 51 kümnenda klassi õpilase vanematest 30 said jaanuari alguses teate lapse tugiõppesse suunamisest koos järeltööde tegemisele kuluva summaga. Kui ühe kontrolltöö ehk lisatunni maksumus on 300 krooni, siis mõnel õpilasel ulatus “puudulike” kontrolltööde arv 18ni ehk summa 5400 kroonini.

Ühes neist klassidest suunati järelõppesse klassi 24 õpilasest koguni 19.

Päevalehega rääkinud lapsevanema sõnul on kummaline, et probleem puudutab nii paljusid lapsi. “Kui enamik lapsi jääb võlglasteks, siis seab see õpetajate professionaalsuse kahtluse alla,” ütles ta. “Samas võib see motiveerida õpetajaid vähem seletama ja olema hindamisel karmim, sest raha saab teenida, kui mahajääjaid on palju.”

Teise õppeperioodi eest esitas kool kümnenda klassi õpilastele lisaarveid 63 000 krooni eest.

Ave Paat märkis, et tugiõppesüsteem on vabatahtlik. Kuid kui nad tasuta suvetööd ära ei tee, siis ei jää muud üle, kui klassikursust korrata või koolist ära minna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing