PM: Kahtlusaluste surmalaevade hulk tõmbus koomale

07. veebruar 2006, 08:05

Kahtlusaluste laevade arv, millelt merre paiskunud naftareostus tappis tuhandeid merelinde, kahanes esmaspäeva õhtuks viieteistkümneni.

Looderannikut tabanud naftareostuse peamine kahtlusalune tanker Flawless seilas eile Eesti võimudele teadaolevalt kusagil Vahemeres. Gibraltari väina oli ta läbinud, aga Suessi kanalisse ei olnud jõudnud, kirjutab Postimees.

«Oleme püüdnud olla laevast ees, nii Flawlessist kui ka teistest kahtlusalustest,» kommenteeris Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Lavly Lepp.

Lepp kinnitas, et koos Flawlessiga on luubi all 15 kaubalaeva ja tankerit. Need kõik võisid kusagil Hiiumaast põhja pool tiheda liiklusega laevateel kaotada kogemata või sihilikult merre naftakoguse, mis üle-eelmisel nädalal looderannikule jõudes tappis tuhandeid merelinde.

Kui esialgu räägiti sadadest kahtlusalustest laevadest, siis Lepa kinnitusel püüavad võimud võimalike reostajate ringi koomale tõmmata.

Libeeria lipu all sõitev Flawless on ainus alus, mille kapten ise teatas õnnetusest tankeri pardal. Eesti võimudele teadaolevalt oleks Flawless pidanud Suessi kanali suudmesadamasse Port Saidi jõudma juba laupäeval. Kus laev on seni olnud, pole teada.

Flawlessi randumisel tahab Eesti otsekohe võtta laevalt proovid ja teha vaatlust.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Olev Etverki andmeil leiti eile ka Osmussaarelt õliklimpe. Etverki sõnul otsustati tellida kaks ekspertiisi, mis peavad hindama jää alla peitunud õli ohtlikkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing