EPL: Metsaaluse prügi tekitab ametnike laiskus

07. veebruar 2006, 07:26

Kuigi linnad ja vallad oleksid pidanud jäätmevedaja konkursi korraldama juba eelmise aasta 1. jaanuarist, on seni seda teinud vaid 10% omavalitsustest.

Viimsi valla kommunaalameti juhataja Indrek Mäeküngas ütles, et mullu oktoobris toimunud valimised on pidurdanud ka konkursi korraldamiseks vajaliku jäätmekava vastuvõtmist, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Enne valimisi ei tahtnud valla- ega linnavalitsused ebapopulaarseid otsuseid teha, sest sunnimehhanism, monopoli kehtestamine poleks valijaile meeldinud,” möönis ta. Hinnatõusu eest pole elanikud mingil juhul kaitstud, kuna prügiveo hinda tõstavad näiteks sellest aastast kehtima hakanud uued keskkonnasaastetasud. Mäeküngas tunnistas, et korraldatud jäätmevedu ja kohustuslikud lepingud peaksid mõjuma siiski positiivselt ja vähendama looduse reostamist.

Kose vallas korraldab juba eelmise aasta 1. juulist olmejäätmete korraldatud kogumist ja vedu konkursi korras vallavalitsuse poolt valitud ettevõtjana Radix Hoolduse OÜ. Abivallavanem Merle Pussak ütles, et jäätmevedaja konkurssi hakkasid nad korraldama juba 2004. aasta sügisel. Et mis seaduses nõutud, see saaks ka tehtud.

Vastavalt jäätmeseaduse tuleb omavalitsusel korraldatud jäätmevedu tagada alates 2005. aasta 1. jaanuarist.

Kui kohaliku omavalitsuse haldusterritooriumil elab vähem kui 1500 inimest, siis korraldatud jäätmeveo tagamise kohustus neile ei laiene.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing