Liviko müük jaanuaris kasvas ligi poole võrra

09. veebruar 2006, 16:12

Liviko müüs jaanuaris 654 655 liitrit kanget alkoholi, see on ligi poole rohkem kui eelmisel aastal samal ajal, kirjutab etv24.

Liviko müügidirektor Ragnar Kits ütles käesoleva aasta jaanuari müügitulemusi kommenteerides, et eelmise aasta jaanuari turu madalseisu peapõhjus oli tõusnud alkoholiaktsiis.

„Alkoholi osteti aktsiisitõusu kartuses massiliselt ette ning jaanuaris oli müük peaaegu olematu, siit ka 46 protsendine kasv,” lausus ta.

Tema sõnul näitab aastatagune aktsiisitõus ilmekalt, kui tundlik on kange alkoholi turg ja kuidas see müüki mõjutab. Teiselt poolt kasvatas aktsiisitõus salaalkoholi turuosa ning legaalsetel tootjatel tuli konkureerida aktsiisivaba viinaga, mis vaikselt aga kindlalt ka korralike kaupluste lettidele jõudis.

Käesoleva aasta jaanuari müüginumbrite põhjal saame väita, et stabiilne keskkond avaldub müüginumbrites ning turg stabiliseerub, lisas Kits.

Eesti turule müüs Liviko jaanuaris üle poole miljoni liitri kangeid alkohoolseid jooke, sellest 414 242 liitrit moodustas viin ja 97 841 liitrit muud kanged alkohoolsed joogid.

Veebruari alguses teatas Liviko tulekust alkoholi importijate sekka ning tutvustas Nautimuse kaubamärki, millega siseneti veiniturule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing