EPL: Osa uuest kallist Astérixi suurfilmist joonistas Eesti firma

01. märts 2006, 07:08

Allhankeid täitev A Film Eesti on kasvanud Eesti filmitootmise esiritta.

Aprillikuus Belgias, Prantsusmaal ja Hollandis esilinastuv “Astérix ja viikingid” on suurima eelarvega Euroopas tehtud animafilm ja suur osa selle töid valmis Nõmme mändide all Kaare teel asuvas A Film Eestis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kokku kulutati filmile 22 miljonit eurot, ent A Filmi tegevjuht Kristel Tõldsepp ei paljasta täpselt, kui palju sellest maandus Eestisse. Küll aga tunnistas ta, et film tõi siia palju tööd, mille tegemiseks oma jõudu ei jagunud.

“Astérix ja viikingid” lavastab tuntud taanlasest animafilmimees Stefan Fjeldmark, kes on olnud varem seotud A Filmi Taani peakontoriga.

“Saksa freelancer’id said sama palka mis eestlased,” räägib Tõldsepp. Tema sõnul ei aja tellijaid enam Eestisse siinne odav tööjõud. “Kui me kümme aastat tagasi alustasime, siis oli küll meie odav tööjõud konkurentsieelis. Praegu on näiteks Hispaanias võimalik toota animatsiooni odavamalt kui Eestis. Pidime hiljuti loobuma osalemisest kahes täispikast animafilmis, kuna tellija pakutud tasu ei sobinud meile,” lisas ta.

Praegu annab kuulsale taanlaste animastuudiole A Film kuuluv A Film Eesti tööd 15 inimesele. Tööd oleks rohkemgi, kuid pole inimesi. “Kunstiakadeemias ei õpetata enam joonistamist,” ütles animaator Meelis Arulepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing