Tallinna linnavalitsus: Linnugrippi tuleb tõsiselt suhtuda, kuid paanikaks ei ole põhjust

Gert D. Hankewitz 03. märts 2006, 15:57

Tallinna Linnavalitsuse toimunud nõupidamisel kinnitati, et Eestis on tehtud laborianalüüs 160-le surnud linnule, kuid siiani linnugrippi avastatud ei ole.

Nõupidamisel arutati riigi ja kohaliku omavalitsuse vahelise koostööd linnugripi ennetamisel. 'Eriti oluline on elanikkonna teavitamine, ja isikliku hügieeni jälgimine,' kommenteeris nõupidamist juhtinud abilinnapea Olga Sõtnik.

Põllumajandusministeeriumi poolt üllitatud soovitused avalikkusele linnugripi ennetamiseks avaldavad ka linnavalitsuse ajalehed 'Pealinn' ja 'Stolitsa' ning linnaosade ajalehed. Tallinna abitelefonilt 1345 saab 24h informatsiooni kuidas käituda surnud linnuga.

<b>Soovitused avalikkusele:</b>
1. Peske võimalikult tihti seebiga käsi. Kindlasti tuleb käsi pesta nii enne kui ka pärast söögitegemist või linnulihaga,- munaga kokkupuudet.
2. Kahtlaselt haigest või surnud linnust/lindudest tuleb koheselt teatada kohalikku veterinaarkeskust või veterinaararsti. Tallinnas ja Harjumaal telefonil 655 2600. Haiget või surnud lindu ei tohi katsuda!
3. Vältige kontakte veelindude ja võõraste lindudega
4. Ärge tarvitage toorest või pooltoorest linnuliha ja -mune. Viirus hävib 70 kraadise temperatuuri juures.
5. Kodanikel, kes reisivad riikidesse, kus on esinenud linnugripi juhtumeid, soovitatakse vältida igasuguseid kontakte farmis peetavate lindude ja metslindudega ning elavlinnulaatade ja -turgude külastamist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing