Tallinn eraldab laste raviks 3 miljonit krooni

Gert D. Hankewitz 22. märts 2006, 12:40

Vastavalt valitsemisprogrammile kompenseerib Tallinna linn tänavu raviasutustele kõikide laste eriarsti visiiditasud, eraldades selleks kolm miljonit krooni.

Tallinn on oma tänavusse eelarvesse planeerinud kolm miljonit krooni lastele eriarstiabi visiiditasude kompenseerimiseks, teatas pressiteenistus. Ravikindlustuse seadus näeb visiiditasust vabastamist ette ainult kuni kaheaastaste laste puhul. Seni on lastele arstiabi osutavad linna tervishoiuasutused teinud suvalisi mööndusi, jäädes ilma visiiditasu tulust, mida saavad teised raviasutused.

Selle aasta kahe kuuga on Tallinna Lastehaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Lasnamäe Tervisekeskuses toimunud juba 21 322 visiiti, mille linn on kompenseerinud 533 050 krooniga. Abilinnapea Merike Martinson peab linna kompensatsiooni oluliseks sammuks arstiabi kättesaadavaks tegemisel. “Visiiditasu tõttu võib mõni laps jääda eriarsti juurde tulemata ning sellel võivad kahjuks olla kaugeleulatuvad tagajärjed,” ütles Martinson, lisades et Tallinna heast algatusest on huvitunud ka teised omavalitsused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing