Eesti ja Araabia Ühendemiraadid sõlmisid diplomaatilised suhted

29. märts 2006, 11:59

Eile kirjutasid Eesti suursaadik Tiina Intelmann ja Araabia Ühendemiraatide suursaadik Abdulaziz Nasser R.Al-Shamsi alla diplomaatiliste suhete sõlmimise leppele.

Allkirjastamistseremooniale järgnenud vestluses rääkisid suursaadikud ÜRO päevakajalistel teemadel, muuhulgas vastloodud Inimõiguste Nõukogu töölehakkamisest, uue ÜRO peasekretäri valimistest ning ÜRO regionaalsetest gruppidest (Araabia Ühendemiraadid kuuluvad ÜRO viiest regionaalgrupist Aasia gruppi, Eesti Ida-Euroopa gruppi).

Äripäeva kommentaar:

Araabia Ühendemiraadid on tänu naftale maailma rikkamaid riike, mis asub Araabia poolsaare idaosas Pärsia ja Omaani lahe rannikul. Araabia Ühendemiraadid on liitriik, millesse kuulub seitse emiraati: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quawain, Ras al Khaimah ja Fujairah. Kõik nad on kõrberiigid, milles asustus on koondunud peamiselt linnadesse.
Araabia Ühendemiraatide kogupindala 83 600 km². Rahvaarv Araabia Ühendemiraatides on kokku üle 3 miljoni inimese. Vaid ligi 20protsenti neist on sünnijärgsed kodanikud, ülejäänud 80protsenti moodustavad võõrtöölised peamiselt Kaug-Idast, Pakistanist ning Indiast. Suurimad linnad on Abu Dhabi ja Dubai, milles mõlemas elab ligi1 miljon elanikku. Suuruselt kolmas linn on Sharjah, kus elab natuke üle poole miljoni inimese. Riigikeeleks on araabia keel. Usk on islam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing