Põhjarannik: Eesti Põlevkivi peab ekskaevurile maksma suure hüvitise

03. aprill 2006, 08:30

Endine kaevur, kes tööõnnetuse läbi kaevanduses raskelt vigastada sai, saavutas lõpliku kohtuvõidu Eesti Põlevkivi tütarfirma Põlevkivi Kaevandamise ASi üle.

Riigikohus ei võtnud sel nädalal menetlusse ASi Eesti Põlevkivi kaebust, mis tähendab, et jõustub varasem Viru ringkonnakohtu otsus, millega mõisteti endisele kaevurile Viktor Malinovskile välja rohkem kui veerand miljonit krooni hüvitist. Hüvitise – ligi 277 000 krooni – mõistis eelnevalt välja ka Viru maakohus, ringkonnakohus muutis hiljem osaliselt maakohtu otsust ning korrigeeris summat väiksemaks, kirjutab Põhjarannik.

22 aastat kaevanduses töötanud Malinovski andis Põlevkivi Kaevandamise ASi kohtusse, kuna kaks aastat tagasi purustas soonimismasin tema kanna ja mees kaotas 60% töövõimest. Eesti Põlevkivi ei soostunud mehele vigastust hüvitama, kinnitades, et Malinovski oli ise süüdi, kui läks aitama oma soonimismasinal töötanud nooremat kolleegi. Eesti Põlevkivi esindaja kinnitas kohtus, et tegemist polnud mitte tööõnnetuse, vaid töötaja enda lohakusega.

Kohus leidis siiski, et Malinovski ei ole hooldusnõudeid rikkunud ning võlaõigusseaduse järgi tuleb hüvitada tervise kahjustamisest tekkinud kulud ja töövõimetusest, sealhulgas majanduslike võimaluste halvenemisest tekkinud kahju.

Eesti Põlevkivi ametiühingujuht Maido Agur ütles, et tegemist on esimese juhtumiga, kus tööõnnetuse läbi tervise kaotanud kaevuri hüvitise osas jõustub kohtuotsus. 'See pidigi nii minema, siin polnud mingit teist varianti,' oli Agur otsusega rahul.

Eesti Põlevkivi kommunikatsioonijuht Raivo Lott sõnas, et kohtuotsusega loodud pretsedent, kus vigastatud töötajale hüvitis välja mõisteti, ei tähenda, et ettevõte hakkab edaspidi analoogsete juhtumite korral automaatselt kahjutasusid maksma. 'Iga juhtumit tuleb vaadelda eraldi ning kui vaidlused tekivad, minnakse nende lahendamiseks ka edaspidi kohtusse,' sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing