Lasnamäe paekarjäärist saab atraktiivne puhkeala

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 15:05

Lasnamäel asuv endine paekarjäär muutub linnavalitsuse ja erafirma kavandatava koostööprojekti tulemusel kuumaastikust heakorrastatud elamu- ja puhkealaks.

See 32,5 hektari suurune ala kuulub linnale. Alale on korraldatud kolm ideekonkurssi, kuid nende ideede elluviimiseks ei ole seni võimalust leitud. Probleemi lahendamise võti peitub abilinnapea Taavi Aasa sõnul linna ja erasektori koostöös.

'Üks võimalus on selline, kus linn seab osale territooriumist ehitusõiguse, nõudes vastutasuks kogu ala detailplaneeringu koostamist, millega nähakse ette tühermaa korrastamist ja võimalusi sinna rajada puhkerajatisi, mänguväljakuid, supelrand ning võimaluse ka erinevaid hooneid püstitada,' ütles Aas. 'Ala korrastamiseks kulub firmal esialgsete arvutuste järgi kokku ligi 100 miljonit krooni, see olekski hoonestusõiguse tasu.'

Alles detailplaneeringu koostamise käigus saab selgeks, kas õnnestub leida mõlemaid pooli rahuldav lahendus. 'Detailplaneeringu koostamist rahastades läheb firma riskile, sest sellele alale ehitamisel on terve rida kitsendusi,' ütles Merko arendusdivisjoni direktor Tõnu Korts.
Taavi Aasa sõnul võtab detailplaneeringu tegemine umbes aasta. Alles peale seda saab seada ehitusõiguse ning siis saab asuda ala heakorrastama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing