PM: Maaomanike protest peatas Maakri kvartali uue pilvelõhkuja projekti

12. aprill 2006, 08:12

Protestide tõttu panid Tallinna linnaplaneerijad seisma Maakri tänavale kavandatava 24korruselise kõrghoone detailplaneeringu.

Tallinna linnaplaneerimise ameti Kesklinna osakonna juhataja Ivika Maavere sõnul polnud linnal siiani alust Maakri 28 ja 30 kruntide detailplaneeringut seisma panna.

Kuid pärast planeeringu avalikustamisel esitatud proteste otsustasid nad toetada ideed korraldada kogu Maakri kvartalile arhitektuurikonkurss ja enne selle lõppu vaidlusalust planeeringut mitte heaks kiita, kirjutab Postimees.

Kokku tuli planeeringu vastu kümme protesti, kuid osa protestijaid olid korteri- ja garaažiühistud, mille taga on kümneid inimesi.

Mitmed Lennuki, Kuke ja Maakri tänava vahelise piirkonna maaomanikud ning arhitektide liit juhtisid juba enne planeeringu avalikustamist tähelepanu, et see ei võta arvesse kogu kvartali vajadusi ning piirab oluliselt teiste võimalusi oma kruntide arendamisel. Nad esitasid oma protestid ka avalikustamise käigus.

Kvartalisse soovitakse lisaks 24korruselisele majale ehitada veel teisigi kõrghooneid. Ühelt poolt piirneb ala 105 meetri kõrguse Radisson SASi hoonega ning teiselt poolt 72meetrise ja 20korruselise kortermajaga Maakri Maja.

'See on viga, et antakse sellistes kohtades krundikaupa õigusi detailplaneeringute tegemiseks,' tunnistas avalikul arutamisel protestijate küsimustele vastanud linnaplaneerimise ameti osakonnajuhataja Martti Preem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing