Hansapank saab Venemaal uue juhi

Gert D. Hankewitz 19. aprill 2006, 13:14

Hansapanga Venemaa üksuse juht Druvis Murmanis lahkub suvel ametist, uueks juhiks saab senine Läti Hansabanka ettevõtete panganduse juht Maris Mancinskis.

Murmanis lõpetab töö Hansapangas mai lõpus või juuni alguses, sõltuvalt sellest, millal annab Venemaa Keskpank uuele juhile omalt poolt ametisse nimetamiseks vajaliku kinnituse.

„Hansapangas töötatud 13 aasta jooksul on mul olnud suurepärased arenguvõimalused ning palju huvitavaid väljakutseid. Olen selle eest väga tänulik nii Ingrida Blumale, Indrek Neiveltile kui Erkki Raasukesele. Viimased kaks Venemaal veedetud aastat on kahtlemata olnud mu karjääri kõige huvitavam osa. Tunnen uhkust sealse tiimi saavutuste üle ning olen kindel, et Hansapank suudab edaspidi ellu viia kõik oma selle regiooniga seotud plaanid,” rääkis Druvis Murmanis. “Minu enese edasised plaanid ei ole seotud pangandusega, olen otsustanud proovida kätt ettevõtluses,” lisas ta.

“Soovin Druvisele uuteks väljakutseteks südamest edu. Oleme koos töötanud 12 aastat ning nii Läti äriüksust kui ka Venemaa tegevust juhtides on ta end tõestanud võimeka liidrina,” kommenteeris Hansapanga Grupi juhatuse esimees Erkki Raasuke.

Hansapanga Venemaa uus juhatuse esimees Maris Mancinskis (31) on töötanud Hansapanga Grupis alates 1999. aastast. Ta alustas Lätis Hansabank Marketsis ettevõtete rahanduse juhina, alates 2004. aastast on Mancinskis juhtinud Läti Hansabanka ettevõtete panganduse divisjoni.
“Pärast 7 aastat Hansapanga Grupi Läti meeskonnas on uus rahvusvaheline ametikoht mulle väga huvitavaks väljakutseks,” kommenteeris Maris Mancinskis.

Raasukese sõnul on Mancinskisel olnud viimasel paaril aastal keskne roll Hansapanga korporatiivpanganduse väljakujundamisel. 'Ta on juhtinud mitmeid rahvusvahelisi projekte ning seega uuteks väljakutseteks väga hästi ette valmistatud,' ütles Raasuke. Mancinskisest saab ka Hansapanga Grupi juhatuse liige.

Maris Mancinskisel on bakalaureusekraad majanduses Läti Ülikoolist ning MBA rahanduses Hofstra Ülikoolist USAs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing